Formy cisnieniowe.

Ciśnieniowe odlewanie aluminium

Lekkie, wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury odlewy ze stopów aluminium produkowane na specjalistycznych maszynach firmy Toshiba.

Ciśnieniowe odlewanie cynku – znal

Dokładne i wytrzymałe odlewy cynkowe o perfekcyjnych możli- wościach obróbczych i wykoń- czeniowych wytwarzanych na maszynach gorąco komorowych.

Obróbka mechaniczna i powierzchniowa

Specjalistyczna obróbka mechaniczna oraz powierzchniowe wykańczanie odlewów m.in przez usługi polerowania i malowania

Formy ciśnieniowe

Produkcja form ciśnieniowych oraz wykrojników wykorzystywanych przy odlewnictwie ciśnieniowym ze stopów cynku i aluminium.

Formy ciśnieniowe

Kokile są formami trwałymi wykonanymi najczęściej z następujących stopów metali: żeliwa sferoidalnego, aluminium, brązu, staliwa węglowego, a także staliwa niskostopowego, natomiast ich wnęka w celu zabezpieczenia pokrywana jest cienką warstwą powłoki ochronnej, która najczęściej jest niemetaliczna.

Formy ciśnieniowe, uważne są za jedne z najtrwalszych form odlewniczych, ponieważ nie są niszczone po zalaniu i można je wykorzystywać wielokrotnie do produkcji seryjnej. Trwałość tego rodzaju form w dużej mierze zależy od rodzaju oraz grubości warstwy ochronnej wnęki kokila, a także od temperatury  zalewania ciekłego metalu, czyli do każdego metalu należy odpowiednio dobrać materiał na formę. 

Charakterystyka form ciśnieniowych

  • Dokładność wymiarowa odlewów
  • Wysoka jakość powierzchni
  • Długa żywotność formy
  • Szybkość produkcji w dużych seriach
  • Obniża koszty produkcji wielkoseryjnej

  Pytania?

Jeśli nie są Państwo pewni jaką technologie produkcji i stop metalu wybrać do swojego produktu. Nasz personel chętnie służy pomocą podczas dedykowanego spotkania lub konsultacji telefonicznej.

 

Skontaktuj się z nami

 

Formy do odlewów wykonywanych metodą ciśnieniową posiadają wiele zalet takich jak zwiększenie uzysku metalu, eliminacja masy formierskiej, bardzo duża dokładność wymiarowa odlewów, a także wysoka gładkość ich powierzchni. W formach tych bardzo łatwo można uzyskać cienkie ścianki odlewów. Korzystanie z kokili w znacznym stopniu obniża koszty produkcji wielkoseryjnej jednocześnie podwyższając wydajność procesu odlewania.

Kokile posiadają aspekt ekologiczny, gdyż podczas zalewania nie trafiają do atmosfery toksyczne związki z grupy BTX w odróżnieniu do tradycyjnych form piaskowych.

Proces odlewania ciśnieniowego w kokilach, prowadzony przez naszą firmę, polega na zalaniu tych form przy użyciu maszyny wtryskującej ciekły metal będący pod ciśnieniem, który po wstrzeleniu do wnęki formy zastyga tworząc gotowy odlew, który po wybiciu poddawany jest obróbce powierzchni.

 

Tadeusz Stefaniuk

Konsultant techniczny

office-phone-32-3

+48 504 007 374

Back to Top