Oferta.

Ciśnieniowe odlewanie aluminium

Lekkie, wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury odlewy ze stopów aluminium produkowane na specjalistycznych maszynach firmy Toshiba.

Ciśnieniowe odlewanie cynku – znal

Dokładne i wytrzymałe odlewy cynkowe o perfekcyjnych możli- wościach obróbczych i wykoń- czeniowych wytwarzanych na maszynach gorąco komorowych.

Obróbka mechaniczna i powierzchniowa

Specjalistyczna obróbka mechaniczna oraz powierzchniowe wykańczanie odlewów m.in przez usługi polerowania i malowania

Formy ciśnieniowe

Produkcja form ciśnieniowych oraz wykrojników wykorzystywanych przy odlewnictwie ciśnieniowym ze stopów cynku i aluminium.

Odlewnia metali kolorowych Virocast

odlewnia metali kolorowych odlewarka

 

Odlewnia metali kolorowych Virocast, stosując metodę odlewnictwa ciśnieniowego, uzyskuję:

  • Ogromną wydajność produkcyjną wynoszącą od 30 do kilkuset napełnień formy w ciągu godziny,
  • Znacznie polepszone właściwości fizyczne i chemiczne produktów, w stosunku do odlewów wykonywanych metodą grawitacyjną, dzięki otrzymaniu drobnoziarnistej struktury produktu.
  • Odlewy o złożonych i wielopłaszczyznowych kształtach oraz cienkich ściankach cechujących się bardzo wysoką dokładnością wymiarową.
  • Jedną z największych korzyści zastosowania odlewnictwa ciśnieniowego, jest możliwość znacznego wyeliminowania wszelkiego typu późniejszej obróbki odlewów, co przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztu produkcji każdej produkowanej partii.

Przewiduje się, że na całym świecie udział odlewnictwa ciśnieniowego w najbliższych dwóch dekadach, będzie stale rósł, a wynika to z coraz większego zapotrzebowania na techniczne produkty odlewnicze. W chwili obecnej największym odbiorcą odlewów ciśnieniowych, jest między innymi przemysł motoryzacyjny, gdzie wraz z rozwojem technologi wykorzystuje się procentowo coraz to więcej produktów wytwarzanych ze stopów aluminium.

Odlewnia metali kolorowych produkująca odlewy ciśnieniowe dla różnych gałęzi przemysłu znajdują zastosowanie m.in. w różnych częściach maszyn, których wymiary i specyfikacja jest ściśle określona. W związku z tym wytwarzane odlewy muszą cechować się ogromną precyzyjnością i spełniać wszelkie okręślone normy jak i wymagania dodatkowe stawiane przez klienta.

Dzięki wielu zaletom tej metody odlewnictwo ciśnieniowe zdobywa coraz silniejszą pozycje w ogólnej produkcji odlewów na świecie.

Odlewnia Virocast to

  • Specjalistyczna odlewnia metali kolorowych (aluminium, cynku)
  • Indywidualne podejscie do klienta
  • Niesienie idei i dzielenie się wiedzą
  • Precyzyjne odlewnictwo
  • Odlewnia mająca ambicje światowe
  • Partnerstwo i wzajemne zaufanie


Skontaktuj się z nami


odlewnia metali kolorowych produkty
Back to Top